piątek, 27 listopada 2015 roku
Andrzejewska i Olak na medal Drukuj
Boks

Anna Andrzejewska (na zdjęciu) z łódzkiej Gwardii i Magdalena Olak (Boks-Tur Łódź) wywalczyły brązowe medale Młodzieżowych Mistrzostw Polski (do lat 23) w boksie kobiet.

Zawody odbyły się w Grudziądzu i były pierwszymi w historii, które rozegrano w tej kategorii wiekowej. Obie reprezentantki łódzkich klubów nie sprostały swoim rywalkom w półfinałach. Ania w kategorii do 51 kg jednogłośnie przegrała z Pauliną Zdanowicz (Polonia Świdnica), a Magda (69 kg) została poddana w czwartej rundzie walki z Pauliną Borysewicz (Hetman Białystok).

Dla Anny Andrzejewskiej był to pierwszy start w zawodach w jej sportowej karierze. Boks trenuje od roku, a jej obecnym szkoleniowcem jest Stanisław Pisarek. Medal na początek kariery to może być dobra motywacja do dalszej pracy. Tym bardziej że w Polsce kobiety nie mają jeszcze zbyt wielu możliwości do konfrontowania swoich umiejętności z innymi zawodniczkami z powodu małej ilości turniejów. W opinii wieloletniego trenera kadry młodzieżowej - Marka Węgierskiego - ze szkoleniowego punktu widzenia, organizacja mistrzostw w tej grupie wiekowej jest bardzo potrzebna. Oprócz tego, że zawodniczki mogły walczyć, zdobyły medale i mają możliwość ubiegania się o stypendium sportowe od władz samorządowych, co pomoże im w kontynuowaniu uprawiania tej dyscypliny sportu.

Trenerem Magdaleny Olak jest Zbigniew Turski.

PRZECZYTAJ TAKŻE O BOKSIE

Polacy bili się w Chemnitz jak nigdy

Bokserzy z Łodzi bardzo dobrze wypadli w XXII Międzynarodowym Turnieju Bokserskim w Chemnitz (Niemcy), zajmując trzy drugie miejsca i jedno trzecie.

Srebro do kompletu

Mariusz Koch (Rudzki Klub Sportowy Łódź) dołożył do swojej kolekcji kolejny medal mistrzostw Polski. W Wałczu wywalczył srebrny medal w kategorii młodzieżowca.

Wilk pokazał dobry boks

Dariusz Wilk z Rudzkiego Klubu Sportowego dostał od trenera kadry juniorów powołanie na XXXVIII Międzynarodowy Drużynowy Turniej Bokserski „Nadziei Olimpijskiej” im. Ryszarda Redo. Wykorzystał...

Łodzianie skutecznie walczyli na Verze

W hali sportowej Vera Sport odbył się zorganizowany przez Okręgowy Związek Bokserski w Łodzi ogólnopolski Turniej Bokserski. Łódzkie bokserki i bokserzy odnieśli wartościowe zwycięstwa.

Jedynaczka z Łodzi odpadła w ćwierćfinale

W Lublinie trwają mistrzostwa Polski seniorek w boksie. Łódź reprezentowała tylko Anna Andrzejewska z Gwardii.

 

Kalendarz kibica

No current events.

Kalendarz dla aktywnych